Skocz do zawartości

Dziwny objaw po zalaniu


wujeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o diagnozę i pomoc. Mój brat bawiąc się moim Samsung Galaxy Note 3 upuścił go do kranu wypełnionego wodą (max 3s był w wodzie) wyłączył go przetarł ale niestety włączył. Gdy przyszedłem od razu dałem telefon do ryżu. Po tygodniu czasu wyjąłem go z ryżu ( zmieniałem ryż co 2 dni na nowy) odpaliłem go ale ekran zaczął tak jakby przygasać a każde poruszenie większe powodowało że ekran stawał się czarny. Zeskanowałem dane, i ekran stał się czarny. Przemyłem go w specjalnym preparacie do zalanej elektroniki. No i Co telefon włącza się przycisk home wstecz i pasek zadań się podświetlają, czuć jak dotyk działa ale ekran jest czarny nie zmienia się w ogóle koloru.Czy może płyta poszła ? czy taśma ekranu (odkleiła się/ zaśniedziała/odpięła) ?

 

I mam jeszcze takie pytanie:

-właśnie na jakiej zasadzie jest przypięta ta taśma (lutowana,klejona czy wpinana)

-jeśli to płyta to czy można spróbować podmienić płytę główną z Note 4 i wpiąć do mojego Note 3 czy nie podejdzie ( tak by było najłatwiej bo mój kolega ma Note4 po gwarancji więc)

- czy ekran można podłączyć z Note 3 do płyty Note 4 żeby sprawdzić czy może to ekran

albo doradźcie mi jak sprawdzić co się zepsuło Proszę o pomoc

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...