Skocz do zawartości

Samsung s6 edge czy iPhone 6?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę ten post ze względu na mój ogromny dylemat. Obecnie jestem posiadaczem telefonu Samsung Galaxy S6 edge (3GB RAM/ 64GB pamięci ; ma pół roku [zbita tylna szybka od aparatu - nie wpływa na zdjęcia, pęknięcie poniżej obiektywu]), mam jednak możliwość wymiany takowego telefonu na iPhone 6 32 GB (posiadacz ma go 1,5 roku, wcześniej chyba też odkupiony jednak jest w stanie dobrym [ew. lekko zjechane krawędzie u góry]). Sprawdziłem specyfikację obu telefonów mój do plusów mogę zaliczyć podczerwień (IrDA; służy jako pilot), wyświetlacz (rozdzielczość; zaokrąglone rogi -> lepsza jakoś oglądanych filmów), aparat 16 px z tyłu i 5px z przodu (iPhone 8 i 1,2), miernik pulsu & magnetometr (nwm., czy jest jakoś to akurat wykorzystywane, jednak wiem, że iphone tego nie posiada). Jak widać plusów jest wiele i opinia wydaje nasuwać się sama, ale iPhony z reguły słyną z tego, że dużej wytrzymują aniżeli android (Androidy z biegiem czasu tracą znacznie bardziej na jakości), iOS (system również jest lepszy) no i jeżeli teoretycznie za rok zdecydowałbym się go sprzedać to chyba używka będzie więcej stała niż samsung używany (tak mnie się wydaje - ceny iPhonów spadają wolniej). Nie wiem tylko jak różnią się głośniki (w sensie jak grają u iPhone 6 - lepiej czy gorzej?). Z reguły oba telefony mnie się podobają, nie chcę też walnąć jakiegoś faila z zamianą, dla mnie jest to b. ważna decyzja gdyż telefon jest mi potrzebny codziennie. Jeśli chodzi o funkcję jakie najczęściej wykorzystuje to - słuchanie muzyki (często YT/ głośniki / słuchawki), robienie zdjęć (często jakiś dokumentów, treści; czasem też zwykłe zdjęcia w podróży etc. / selfie - jak wychodzi jakościowo z przedniej skoro 1,2px w iPhone?), ogólnie to korzystam jeszcze z TIDAL, aplikacje społecznościowe, yanosik, aplikacja bankowa no i jakieś sklepy internetowe... Mój przy zbyt dużym natłoku aplikacji potrafi się ściąć na sekundkę, ale to nie przeszkadza jakoś specjalnie tym bardziej, że zdaję sobie sprawę z tego, że to po części moja wina, gdyż nie wyłączam aplikacji, a one pracują w tle. Zmierzając do końca - pytałem dwóch kolegów co oni by zrobili na moim miejscu - Ci bez większego wahania odpowiedzieli, że by się zamienili - wprawiło mnie to w zakłopotanie. Co Wy o tym sądzicie? Byłbym wdzięczny za jakieś rady ;).  

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...