Skocz do zawartości

Kult marki apple-jak to naprawdę jest proszę o obiektywną ocenę


ezechiel123456789

Rekomendowane odpowiedzi

 iMam kilka pytań odnośnie smartfonów apple i proszę o OBIEKTYWNE OPINIE NAJLEPIEJ ZNAWCÓW TEMATU.Powiem wprost że w temacie smartfonów to wiem tyle że ładnie wyglądają i mają internet-krótko mówiąc-nie wiem,nie umiem,nie znam się.Jednak wyrobiłem sobie pewne zdanie na temat apple i chciałbym wiedzieć czy moje poglądy są zrozumiałe.Jak wiadomo telefony apple to amerykańska marka o dość dobrej opinii i dużej renomie na świecie-ich produkty są znacznie droższe niż innych czołowych producentów(Nokia,Samsung,Morotola) nawet jeżeli mają gorsze parametry i funkcje.Na czym zatem polega taka popularność tej marki? czy to snobizm? a może telefony apple są zdecydownie lepszej jakości niż inne? zadam kilka pytań w podpunktach i proszę żebyście na nie odpowiedzieli albo napisali co sądzicie o moich opiniach

 

Argumenty przemawiające za tym że apple to ściema i snobizm:

 

1.te wszystkie iphony są w ogóle nie warte swojej ceny-taki iphone 5 czy 6 nie dość że ma gorsze paramtery od samsunga galaxy(nie wiem którego nie znam się) to jeszcze jest 800-1000 zł droższy!!!."Durne ludzie" płacą za znaczek jabłuszka na obudowie

 

2.apple wcale nie robi produktów lepszej jakości -ich smartfony są takiej samje jakości jak czołowych światowych producentów,mowi się że są innowacyjne. Innowacyjne?-śmiech na sali.Itunes to ma być innowacja? dobrej jakości aparat to ma być innowacja? telefon jak każdy inny

 

3.System operacyjny IOS-kompletne nieporozumienie-za wszystkie aplikacje trzeba płacić,podobno nie można niczego instalować z karty pamięci.Sama ilość palikacji w porównaniu z androidem JEST TU ŚMIESZNIE MAŁA I PŁATNA.System w ogóle niekompaktybilny ze wszystkim innym-nie przeczyta plików z worda,nie zainstalujesz na nim wielu gier(nie wiem jak to dokładnie jest ale wiem że np na mac os praktycznie nie można kupić w polsce żadnych gier-raz widziałem w media markt macbooka a obok.....3 gry na niego i to jeszcze jakieś stare syfy typu max payne 2 za grubą kasę podczas gdy obok ten sam max payne na pc leżał zakurzony za 3 dyszki w kolekcji kalsyki)

 

4.apple to NIE SĄ PRODUKTY PRZEZNACZONE NA RYNEK EUROPEJSKI A TYM BARDZIEJ POLSKI.Kupowanie smartfona apple w Polsce to kompletny bezsens i brak jakiejkolwiek logiki-drogi,z niczym niekompaktybilny,Itunes pewnie w Polsce też niedostępne.To są rzeczy przeznaczone dla Amerykanów a nie Europejczyków.To mniej więcej tak jakbym kupił sobie amerykański ciągnik siodłowy kenworth-taki z "nosem",dużą kabiną,paliwożerny,drogi w utrzymaniu,drogi w serwisowaniu do którego nie kupisz w Polsce częsci zamiast Scani-ciężarówki tańszej,oszczędniejszej,mniejszej-przystosowanej do naszych węższych dróg,tańszej w utrzymaniu i którą naprawię w każdym serwisie tirów w Polsce.Ludzie gdzie tu logika? Po co kupujecie te smartfony apple?

 

Argumenty przemawiacjące za tym że apple jest lepsze a reszta to za przeproszeniem g..wno a nie smartofny :-)

 

1.Tak apple jest droższe bo jest lepsze-podobno ma o wiele lepszej jakości ekran,lepiej spasowane elementy i jest staranniej wykonany i trwalszy.Ludzie płacą tysiaka więcej za synonim jakości.Nokia i Samsung to przy apple badziew i chińszczyzna.Iphone ma mniej funkcji niż samsung galaxy? I co z tego!! wolisz malucha z klimatyzacją i spojlerem z tyłu czy mercedesa bez klimy i fajerwerków?

 

2.Ten podpunkt jak wyżej

 

3.Nie System operacyjny IOs to wcale nie jest nieporozumienie-nieporozumnienie to android-który po pewnym czasie muli,łapie pierdyliard wirusów,ludzie tworzą na niego jakieś głupie,nikomu do niczego niepotrzebne aplikacje i który się często zawiesza.IOs jest zajebisty bo jest stabilny,wirusy go się nie imają i nawet po kilku latach użytkowania działa super szybko i płynnie.Do pracy nadaje się tylko IOs i mac-windows to przy nim szajs-po dwóch latach system często nie potrafi sam wstać i się wiesza natomiast mac jest super stabilny(często słyszę ten argument że macbook i komputery apple to jedyne komputery na których można bezproblemowo pracować-Windows to niestabilny syf)

 

4.Tak są przeznaczone głownie na rynek amerykański-bo amerykanie cenią jakość,prostote i zajebisty design i lepiej przepłacić i kupić porządnego i markowego apple który wytrzyma 5-6 lat niż szajsunga którego po 2 latach możesz wyrzucić do kosza(Mam smartfona smasunga i moim skromnym zdaniem każdy smartfon po 2 latach trzeba wyrzucić do kosza-system działa za wolno,bateria zajechana,rekacja na dotyk już nie ta itd.)

 

Jak już mowiłem na początku nie wiem,nie umiem,nie znam się ale wydaje mi się że prawda o apple jest taka że to ściema i snobizm.

 

Proszę odpowiedzcie na pytania w podpunktach tak jak napisłem.Ogólnie co sądzicie o apple?

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Mocno się rozpisałeś ale ja odpowiem krócej. Na pewno telefony od Apple są bardzo dobrze wykonane i zaprojektowane, to najwyższa półka na rynku. Poza tym firma mocno kontroluje soft, który jest wydawany na jej platformę. Jednocześnie choć te telefony są warte wysokiej ceny to jednak dodatkowo klienci płacą jeszcze trochę więcej za zręcznie budowaną markę. Nie da się ukryć, iż istnieje zjawisko fanów Apple, którzy są zaślepieni i nie docierają do nich świetny produkty innych elektronicznych koncernów. Zresztą model modelowi nie równy i zawsze trzeba patrzeć na dane urądzenie w kontekście tego co wydaje w danym momencie konkurencja. Sytuacja zmienia się bardzo szybko. Na razie Apple dobrze sobie radzi ale widać już wyraźnie, iż da się robić świetne telefony o wiele taniej, na przykład One Plus One.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 months later...

Sama jestem zdania,że telefony marki Apple to bardzo dobrze wykonany sprzęt. Są proste, wygodne w obsludze jednak zdecydowanie za drogie. Kiedyś miałam takiego iphone'a . Byłam z niego zadowolona ale nie wiem czy kupiłabym sobie ponownie z uwagi na wysoką cenę.

Wydaje mi sie,że na rynek europejski o wiele lepszym wyborem będzie telefon z androidem, ewentualnie z Windows Phone. Są różne rankingi dobrych telefonów i jednak telefony marki Apple bardzo rzadko się pojawiają:

http://lepsze.co/ranking/telefony-komorkowe

Tutaj masz jedno z takich zestawień. Polecane sa obecnie telefony Samsung. Lg ale nie Apple. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jak dla mnie to Apple teraz nie jest najlepszym wyborem. Może jeszcze jak pisałeś ten post (widziałem, że 2015) to iOS był porównywalnie lepszy od Androida, ale teraz Android...

No cóż, drugiego Steva nie będzie w Apple chyba xD

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Prawda jest taka, że kiedyś na premierę nowego iPhone czekało się z wielkim entuzjazmem. Dziś już tego nie ma. Nie mniej jednak, ja uważam, że ten telefon kupuje się dla systemu, który po prostu działa, czego nie można powiedzieć o Androidzie, który zawiesza się, muli po miesiącu, czy wywala aplikacje.
 

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...