Skocz do zawartości

Szkło hartowane-Help!


Falka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy piszę w dobrym dziale ani nic, ale desperacko poszukuję pomocy.
Z dwa tygodnie temu kupiłam sobie szkło hartowane na ekran nowiutkiego Samsunga Galaxy S4, wszystko pięknie, blah, blah, blah... do czasu.
Coś mnie pokusiło i w mym "przebłysku inteligencji" ściągnęłam na chwilę owe szkiełko, a tu WZIUM! cały kurz z mojego domu przylepił się na tę lepką stronę, patrząc na to szkiełko mam wrażenie, że wręcz zleciał się kurz od wszystkich sąsiadów. Mogę jakoś uratować owe nieszczęsne szkiełko? Młode to jeszcze, ma dwa tygodnie, nie czas mu umierać... Proszę o pomoc z tym problemem bo już chciałam się pociąć tym cholernym szkiełkiem... just kidding, chciałam pociąć <połamać> szkiełko, nie siebie icon_biggrin.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyne co mi przychodzi na myśl to metoda, którą stosuje się przy zabrudzeniu foli bezklejowych:

weź zwykłą taśmę klejącą i lepką stronę przyklej do zakurzonej strony szkiełka, to powinno usunąć kurz, ale jeżeli szkiełko miało niską jakość kleju to może nie chcieć się przykleić ponownie :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...

Czasem można wyczytać, że wystarczy szkło umyć wodą z kroplą płynu do naczyń, lekko przetrzeć i jeszcze delikatnie wilgotne ponownie nałożyć, tylko czy to się sprawdza? Ciężko powiedzieć. Chyba stan idealny to może gwarantować nowy zakup :/ 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Generalnie woda z płynem do naczyć powinna być okey, ale to zawsze jest ryzko i indywidualna sprawa każdego egzemplarza. Niestety, ale stan idealny jak ze sklepu domowymi sposobami bardzo ciężko jest osiągnąć. Radzę popytaćw jakimś serwisie zajmującym się profesjonalnie naprawą urządzeń, czasami znają tam dobre proste patenty.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...
O 14.09.2016 o 14:42, mikaello napisał:

No właśnie, szkło wiele nie kosztuje. Fajne są te forever, można je dostać na przykład na stronie teletorium w dobrej cenie.

 

Też zawsze miałam szkła hartowane od Forever, bo były zaskakująco dobre. Jeszcze na szczęście się na nich nie zawiodłam. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...