Skocz do zawartości

NOKIA E 72 SYMBIAN JAKA NAWIGACJA POMOCY


pawel87r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam telefon Nokia E 72 i szukam do niej dobrej nawigacji,

od początku..

1) najpierw wypróbowałem nawigacje Nokii - wg mnie mało dokładna ze starymi mapami

2) zaktualizowałem mapy do tego programu, panel graficzny całego procesu aktualizacji zrobił na mnie wielkie nadzieje, po czym wsiadam w auto i dalej pokazuje mi, że jeżdze po trawie - ( droga powstała na początku 2012 roku ) paczka aktualizacja miała tyle samo MB co poprzednia

3) zainstalowałem SYGIC MOBILE MAPS 10 - o niebo lepiej, wprawdzie z dokładnością nr domów nie było powalająco ale z programu byłem zadowolony - niestety mapy z wczesnego roku 2011.

Jak wiadomo mój telefon dysponuje systemem Symbian, szukając u wujka Google nie widzę, żadnej innej nawigacji którą mógłbym sobie zainstalować aby działała,

znalałem takie wynalazki jak:

garmin - wersja 5.0 dała sie zainstalować ale po włączeniu zaraz sie sama wyłączała icon_smile.gif
- wersja 6.0 - błąd certyfikatu

ponadto są tam pliki IMG których wogóle moja Nokia nie rozpoznaje

TOMTOM - stare mapy
MCGUIDER - stare mapy
AURA SYGIC - stare mapy
itp itp

problem polega na tym, że nie mogę znaleźć AKTUALNEGO programu który by działał na Symbianie, wszysko tylko na Androida lub Windows Moblie


I tutaj prośba do Was drodzy doświadczeni użytkownicy tego forum,

możecie mi podać ,, namiar '' lub chociaż samą nazwę gdzie znajdę nawigację na moją Nokię która:

1) będzie mi działać
2) posiada aktualne mapy ( minimum 2013 ! )
3) jest w miare dokładana
4) jeżeli dwa pierwsze punkty nie są możliwe to już podajcie mi jakąkolwiek


z góry dziękuje i proszę Was o pomoc

pozdrawiam
pawel87r


P.S Czasami tak jest, że ktoś robi wstawkę typu ,, obsługiwane systemy: Symbian, Android ) po czym się okazuje, że tylko Android icon_wink.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Taki urok umierającego systemu.

 

Mapy dla Nokia Maps (czy jak to się tam teraz nazywa) w przypadku N8 były aktualne (pokrycie na poczętek 2013), tutaj powinno dać się pobrać te same mapy, chociaż kto wie...

 

Alternatywne rozwiązanie, to wspomniany Sygic - musisz tylko poszukać nowych map (zwykle temat z programem ma odnośnik do tematu gdzie umieszczane są świeże mapy, ale tematu już dawno nie przerabiałem, więc nie wiem co i jak z dostępnością nowych map).

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 years later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...