Skocz do zawartości

Lumia 710 problem z wyświetlaczem


ashley223

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po samodzielnej wymianie pękniętej szybki (kierowałam się filmikiem znalezionym na youtube) na wyświetlaczu widać pionowe białe paski, wszystko inne działa normalnie. Sprawdzałam obydwa złącza, które trzaba było rozłączyć, ale się wpasowały jak trzeba (tak sądzę). Dziwne jest to, że po dłuższym czasie wyłączonego wyświetlacza i zaraz po odblokowaniu obraz jest klarowny, i chwilę po tym białe paski powoli się pojawiają. Czy to problem z którymś łączeniem, bo nie sądzę, że z wyświetlaczem, skoro dotyk i obraz działa po staremu?

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety problem nie zniknął, jeżeli nie znajdę rozwiązania będę zmuszona do zakupu nowego wyświetlacza lub oddania komorki do serwisu żeby chociaż potwierdzili, że to on jest uszkodzony.

Poszperałam trochę w sieci, i nie tylko w tym modelu pojawia się ten problem, właściciel lumii, bodajże 900, z identycznymi pionowymi paskami, poszedł do serwisu i wymienili mu digitizer z wyświetlaczem na gwarancję. Może w weekend się dowiem, czy moją też przyjmą na gwarancję.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Wyświetlacz jednak zamówiłam z allegro (dopiero teraz przysłali, dlatego tak późno piszę),  przed chwilą wymieniłam samodzielnie (tym razem rozważniej) i problem zniknął. Na gwarancję wysyłać nawet nie próbowałam. Kosztował niecałe 90 zł, co uważam jest bardzo dobrą ceną, jak obok tego samego LCD były takie podchodzące pod 200 zł.

Pojawił się jednak inny problem - jeszcze przed wymianą wyświetlacza, otóż głośnik "do ucha", który używamy do normalnego rozmawiania przestał działać, pojęcia nie mam dlaczego. Gdy do kogoś dzwonię, słyszę normalne szumy jak przy włączonym, ale wyciszonym głośniku, ale nie słychać ani sygnału, ani osoby, z którą rozmawiam. Pozostaje mi więc używać głośnomówiącego lub słuchawek. Czy to będzie kolejny w ciągu kilku tygodni wydatek, czy da się jednak jakoś samodzielnie to naprawić? Nie chciałam pisać kolejnego tematu więc od razu tu piszę, jak coś to przepraszam.

Odnośnik do odpowiedzi

Czyżbyś teraz urządziła głośnik podczasz wymiany? :D

Wszystko na to wskazuje (tzn. na uszkodzenie głośnika, nie na to ze ty to zrobiłaś ;) ) - akurat w tym przypadku są to groszowe sprawy.

 

A jeszcze co do pasków - najprawdopodobniej uszkodziłaś podczas tej wymiany taśmę wyświetlacza - tylko tyle i aż tyle.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 years later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...