Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą oceną od 22.01.2010 uwzględniając wszystkie działy

 1. 4 punkty
  Tworząc temat należy pamiętać o kilku ważnych zasadach, które często pomagają uzyskać szybszą i wartościową odpowiedź. [1]. Nazwy tematów należy dobierać w sposób łatwo kojarzący się z jego zawartością. Sam zwrot typu "Który wybrać, pomocy!" sprawia, że temat jest przeważnie ignorowany, gdyż jego nazwa nie mówi nic o tym jakie modele są omawiane. [2]. W nazwie tematu należy użyć "słów kluczy", przykład: - Nokia 5800XM czy LG Arena - [600zł] - szukam muzycznego telefonu - [500zł] - telefon dotykowy dla dziewczyny [3]. Jeśli chodzi o zawartość tematu, autor uzyska dokładniejszą odpowiedź, jeśli zaznaczy to, na czym mu najbardziej zależy w telefonie, przykład: - cenie sobie dobrą jakość dźwięku i wytrzymałość telefonu - oczekuje mocnej baterii - zależy mi na dobrej jakości zdjęć i wygodnym przeglądaniu stron www. Poza tym warto zaznaczyć czy interesują nas wyłącznie nowy telefon, czy w grę wchodzą także telefony używane. Należy również zaznaczyć gdzie zamierzamy go kupić: allegro, operator, saturn itp. oraz w przypadku operatora podać w jakim abonamencie i na jak długo zawierana będzie umowa (mile widziany link do cennika).
 2. 4 punkty
  Reputacja powinna już działać (dajcie mi plusiki ). Limit dzienny został ustawiony na 20 oraz wyłączyłem minusy.
 3. 3 punkty
  Witam! Dzisiaj mam do zaprezentowania 3 świetne i estetyczne motywy na telefony NOKIA, które są mojej produkcji. Jeśli się wam spodobają, to miło widziane pozytywne punkty reputacji. ;D Są to estetyczne motywy, kompatybilne z telefonami NOKIA z wyświetlaczem o rozdzielczości 240x320, czyli np. Nokia: -5300 -5310 -5130 i wiele innych... Te motywy prezentują się następująco: Blue.nth: LINK DO POBRANIA: http://www.wapup.pl/file-571789 Windows 7nth: LINK DO POBRANIA: http://www.wapup.pl/file-122409 Worms Nokia Edition : LINK DO POBRANIA: http://www.wapup.pl/file-616576 SuperSilver theme : LINK DO POBRANIA: http://www.wapup.pl/file-85236 Mam nadzieję, że motywy się wam spodobają Za każde pobranie miło widziane pozytywne punkty reputacji UPLOAD BY Agentix
 4. 3 punkty
  Z sentymentem wspominam czasy, gdy antena zewnętrzna była wyróżnikiem telefonu komórkowego... . Niestety, współczesne "komórki" z reguły przypominają skrzyżowanie pilota, kalkulatora i telewizora . W czasopismach tematycznych i w Internecie trudno jest znaleźć informacje nt. układów nadawczo - odbiorczych. Mam wrażenie, że producenci nie uważają za stosowne wtajemniczać laików w tak specjalistycznym zakresie. Moim zdaniem kwestie związane z wpływem użytkowania "komórek" na organizm człowieka są w zainteresowaniu tylko wąskiego grona specjalistów. Uważam, że zabudowywanie anten wynika z panującego trendu na rynku GSM. Technologia z pewnością poszła w tej dziedzinie do przodu i pozwala na skuteczne stosowanie tego rozwiązania. Gdy jednak przyjrzymy się krótkofalówkom, to możemy dojść do wniosku, że chyba nie do końca... Z moich obserwacji wynika, że przy słabym pokryciu siecią komórkową nie zawsze sprawdzają się nowoczesne "bezantenkowce". Są jeszcze takie miejsca, gdzie zasięg "pływa" i antena zewnętrzna pokazuje swoje zalety. Chętnie zapoznałbym się z informacjami w przedmiotowym zakresie. Czy można prosić o konkretne przykłady i ich omówienie? Z góry dziękuję!
 5. 3 punkty
  Przypomniałem sobie jeszcze jeden model komórki posiadający oryginalną antenkę . Miałem kiedyś Sony Ericssona Z520, który był wyposażony w otwieracz do kapsli . Faktycznie jak porównałem to teraz - było to podobne rozwiązanie jak w Siemensie CF62. Według mnie w tym kabłąku mieściła się antena, moim zdaniem zewnętrzna. Inny rodzaj anteny posiadały też mało u nas znane produkty firmy Sendo. Postaram się poszukać coś więcej na ich temat . Nic jednak nie pobije antenek, a właściwie anten w Ericssonach T28, T29, T39... To dopiero były anteny !!! Widzę, że ten temat został przeniesiony do nowego działu . Udało mi się go jednak znaleźć w gąszczu prezentowanych tematów . Może jednak dzięki temu włączą się do niego także inni forum-owicze . Pozdro.
 6. 3 punkty
  Witam ponownie! Dziękuję za wypowiedzi w przedmiotowym temacie. Faktycznie trudno jest znaleźć bardziej szczegółowe informacje na stronach internetowych, w prasie fachowej, czy też w serwisach GSM. Ciekawe badania techniczne przeprowadzał w tym zakresie jeden z magazynów komputerowych. Postaram się odszukać numer, w którym opublikowano ich wyniki. Niekiedy takie informacje zamieszczane były na łamach czasopism zajmujących się telefonią komórkową. Wyrywkowo przypominam sobie artykuł na temat wpływu telefonów komórkowych na inne urządzenia elektroniczne. Wspomniano m.in. o zakłóceniach w funkcjonowaniu aparatów słuchowych. Polecano przy tym korzystanie w takim przypadku z rozkładanych komórek z antenami zewnętrznymi. Uzasadniono to tym, że wtedy układ nadawczo - odbiorczy znajduje się relatywnie najdalej od ucha. Porównując to z innymi badaniami, w tym współczynnika SAR, można dojść do pewnego wniosku - umiejscowienie anteny na zewnątrz obudowy powoduje zmniejszenie oddziaływania fal radiowych na organizm człowieka. Czy posiadacie inne informacje w omawianym temacie? Czy moglibyście podać, gdzie można je znaleźć? Z góry dziękuję za Wasze wypowiedzi na ten temat! Dziękuję za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami w tym zakresie. Faktycznie spotkałem się z określenie "Helix" i używałem obu wymienionych Siemensów. Osobiście uważam, że model C35i należał do najbardziej udanych, a SL45i do najbardziej nowatorskich. Firma ta onegdaj wprowadziła na rynek wiele ciekawych komórek. Posiadam jeszcze model CF75, który pomimo wieloletniej eksploatacji jest jeszcze nadal sprawny. Przy okazji mam pytanie w kwestii jego anteny, która moim zdanie mieści się w charakterystycznym kabłąku w górnej części obudowy. Czy polega to na prawdzie? Jest jeszcze podobny model CF62, który przez to był porównywany do otwieracza do butelek . Oglądałem kiedyś Motorolę MPx220 i zwróciłem uwagę na nietypową antenę w formie wystającej górnej części obudowy z napisem "Quad". Spotkałem się z opinią, że model ten posiada antenę wewnętrzną, ale jest ona widoczna na zewnątrz... Ciekawe określenie, ale nie mogłem go zweryfikować, gdyż niestety nie posiadałem tego modelu . Natomiast zastanawiam się nad "serwisowaniem" Siemensa CF75, celem rozwiania moich wątpliwości w tym zakresie . Z góry dziękuję za kontynuowanie podjętego tematu! Pozdrawiam .
 7. 3 punkty
  Jako ciekawostkę mogę podać nazwę anteny zewnętrznej HELIX. Tego rodzaj anteny miały Siemensy C35 i SL45. Z tego co pamiętam wyglądało to w środku jak spiralka z drutu. Starsze modele Motoroli i Samsungów miały wysuwane anteny prętowe. Był to składany pręcik metalowy. Niektóre modele miały takie anteny stałe- wkręcane lub wtyksne w specjalne gniazdo. Natomiast anteny wewnętrzne mają formę blaszki o różnych kształtach. W Nokiach są montowane za tylnym panelem, w górnej części. Instrukcje obsługi podają, żeby nie trzymać za tą część obudowy. Przekonałem się kiedyś jak łatwo można uszkodzić taką antenę, gdy telefon (Nokia 3310)spadnie na ziemię. Moim zdaniem trudniej uszkodzić w taki sposób antenę zewnętrzną- Motorola V547 była w pod tym względem odporna. A tak przy okazji Nokia też stosowała wystające antenki, ostatnio w modelach 6101, 6103. P ozdro. Przepraszam, oczywiście powinno być prawidłowo napisane - wtykane...
 8. 3 punkty
  Dziękuję za Wasze wypowiedzi w przedmiotowym temacie. Mam następujące dodatkowe pytania: Jakie rozwiązania techniczne były i są stosowane w zakresie układów nadawczo - odbiorczych w telefonach komórkowych? Jak w poszczególnych modelach wygląda kwestia umieszczania anten wewnętrznych i jak dane rozwiązanie sprawdza się w praktyce? Jaki wpływ ma na to budowa telefonu komórkowego /monoblock, slider, clamshell/? Z góry dziękuję za wypowiedzi w przedmiotowym temacie.
 9. 3 punkty
  Telefony z antenami zewnętrznymi były jeszcze nie tak dawno w ofercie polskich operatorów komórkowych. Mogę wymienić spośród nich- Motorole V500, V547 i V235 oraz LG U8210. Z zagranicy są nadal przywożone takie telefony jak- Motorole V975, V980 i V1050 oraz Samsungi Z10, Z140, a także LG U8110, U8180 i inne. Proponuję zajrzeć na aukcje internetowe lub popytać w komisach Gdybym dowiedział się coś nowego i ciekawego w tym temacie to jeszcze napiszę //Po co dajesz dwa razy ten sam cytat? //pio075 O co chodzi z tymi cytatami? Wystąpił chyba jakiś problem na tej stronie lub ja coś niepotrzebnie wcisnąłem... Pozdrawiam //Mnie się cytaty nie dublują nie wiem co ty robisz. //pio075
 10. 3 punkty
  @maniak, już poprawiłem. Podkreśliło mi się nawet, ale nie chciało mi się poprawiać. Ja także brałbym telefon z drugiej aukcji. To tak żeby nie robić off-topicu.
 11. 3 punkty
  Ja kupiłem kilka miesięcy temu za 410 zł używaną, w bardzo dobrym stanie i 1,5 roczną gwarancją, więc nie gadaj bzdur. http://allegro.pl/item1132446301_nokia_5530_zadbana_bez_simlocka_2gb_gwarancja_pl.html#gallery http://allegro.pl/item1118057865_nokia_5530_4gb_gwarancja_etui_sprawdz_to.html#gallery
 12. 3 punkty
  Monte nie ma OS-u, więc go sobie odpuść. Skoro potrzebne ci WiFi, to bierz 5530. A N95 nie bierz, jeżeli nie masz zdjęcia spod baterii.
 13. 3 punkty
  W 5230 masz gwarancję, w N95 nie. Zastanów się co wolisz. Jak masz kupić N95, to lepiej kup 5230. Jeżeli N95 to tylko 8GB.
 14. 3 punkty
  Niech kupi wersję 8GB. Tam prawie nic nie zamula, zależy oczywiście jak używasz. I nie gadaj, że łatwo się naciąć, bo ja kupiłem za 500 zł oryginał. Wystarczy tylko trochę znać się na rzeczy i nie kupisz chińszczyzny.
 15. 3 punkty
  W końcu 5230, czy 5530? Miałem 5530, i mam teraz N95 8GB. Powiem, że te telefony dzieli wiele. eNka ma dużo lepszy aparat, i wbudowaną pamięc. Obsługuje także sieci 3G. Muzyke lepi8ej odtwarza 5530, ale N95 8GB zbytnio od niej nie odbiega. Telefony rożnią się też grubością. N95 jest dużo grubsza, ale nie przeszkadza to zbytnio. Ekrany są niemalże identyczne. Różnica w calach to tylko 0,1". Filmy wyglądają tak samo. Jeżeli chodzi o interfejs, to łatwiejsza w obsłudze jest 5530. Mają inne Symbiany (v3 w N95 vs v5 w 5530), na którą ilość aplikacji jest podobna. Jeżeli dużo grasz, to polecam N95 8GB, ponieważ posiada ona platformę N-GAGE (co prawda trzeba trochę się pomęczyć, ale działa). Do tego eNka ma wbudowany odbiornik GPS. Można zainstalować Garmina lub płacić za nawigację od Nokii (ewentualnie wgrać scrackowaną wersję Ovi Maps, ale mi za bardzo nie działa). Jednym słowem: bierz N95 8GB
 16. 3 punkty
  Zostawmy na tapecie dwa modele. Mianowicie: Galaxy i Omnię Lite. Na pierwszy rzut oka, i5700 wydaje się ładniejszy. Niestety jest też większy... ale w nagrodę dostaniemy większy ekran 3,2" (w Omnii 3,0"). Jest tam też większa rozdzielczość, bo 320x480 (w Omnii 240x400). Ekran w Galaxy jest także stworzony w technice pojemnościowej (w Omnii oporowej), więc dotyk będzie bardziej "czuły". Jeżeli chcesz oglądać filmy, Galaxy będzie lepszy do tego celu. Teraz OS. W Omnii mamy WM, a w Galaxy Androida. Osobiście nie lubię WM, więc brałbym Galaxy. Update softu do wersji 2.1 daje wiele nowych funkcji, a co za tym idzie... możliwości. Procesor lepiej wypada w Galaxy, więc na 100% będzie to szybszy telefon. Jeżeli przeprowadzasz wideo-rozmowy, Omnia wygrywa. (posiada kamerę z przodu). Teoretycznie aparat jest lepszy w Omnii, ale w praktyce zbytnio tego się nie odczuje. Muzyka wypadnie na podobnym poziomie. Więc jaki z tego wniosek? Bardzo prosty . Galaxy wygrywa. Przejrzyj sobie jeszcze te porównania: http://www.telepolis.pl/pojedynek.php?id=533 http://www.mgsm.pl/compare.xhtml
 17. 3 punkty
  Do 100 zł nie dostaniesz nic sensownego. Lepiej zostań przy K300, dozbieraj jakieś 200 zł i kup 5530 lub 6220c. K550 to niezły telefon. Tylko nie wiem, czy opłaca się go kupować w dzisiejszych czasach...
 18. 3 punkty
  Do 150 zł nic sensownego nie kupisz. Możesz pomyśleć o SE K800.
 19. 3 punkty
 20. 3 punkty
  Gdzie tu masz coś wysuwanego? (oprócz zasłonki aparatu )
 21. 3 punkty
 22. 2 punkty
  To chińszczyzna, podróbki, noname'y, nie warto ich brać nawet za darmo, do 200 zł lepiej poszukać czegoś używanego niż pakować się w ten szajs. Sposób wykonania tych "telefonów" jest na najniższym poziomie, a ich przewidywane działanie to kilka miesięcy (?) maksymalnie.
 23. 2 punkty
  -Htc HD2 myślę że to by było dobre rozwiązanie jeżeli lubisz Windowsa w tele .
 24. 2 punkty
  Akurat Timescape to moim zdaniem najładniejsza nakładka na androida (szczególnie dla 4.0). TouchWizz Samsunga jest obrzydliwy - jakieś pstrokate kolorki i właściwie zero dodatkowych funkcji, zdecydowanie lepiej wygląda czysty 2.3 nie mówiąc nawet o 4.0.
 25. 2 punkty
  Przyłączam się do wyżej cytowanych wypowiedzi i przytoczę własną z wcześniejszego tematu: Modelem, który spełniłby wszechstronne wymagania wydaje się Nokia E52. Telefon ten odznacza się solidną, metalową obudową, wygodną klawiaturą, dobrym wyświetlaczem, długim czasem pracy i posiada GPS z funkcją A-GPS z kompasem. Jest to odpowiedni model dla osób, którym ma służyć głównie jako narzędzie do pracy, a czasami również dla rozrywki w domu lub w podróży... Oferuje szybką transmisję danych i obsługę poczty elektronicznej, w zestawie posiada kartę pamięci i kabel do transmisji danych.
 26. 2 punkty
  pojawia się pytanie, czego oczekujesz od telefonu i na jakich funkcjach, czy cechach najbardziej Ci zależy. Jakby nie było - 6700c to telefon typowo designerski, wyglądem prezentuje się bardzo ciekawie. 5Mpx aparat - robi zdjęcia o bardzo przeciętnej jakości. Nie chodzi mi o to, że Nokia powinna uzbroić ten model w aparat o matrycy 8Mpx, chodzi raczej o to, że zdjęcia bez AutoFokusa wychodzą przeważnie gorzej. Nie zawsze są wyraźne. Miałem okazję używać tej Nokii i takie jest moje zdanie w kwestii aparatu w tym modelu. Brak systemu operacyjnego - dla niektórych zaleta (im mniej możliwości telefonu, tym mniej problemów w połapaniu się, gdzie co jest), dla innych wada (mniejsze możliwości telefonu, mniej opcji personalizacji, ograniczenia wynikające z systemu na JAVA). Natomiast E52 jest moim zdaniem lepszym telefonem. Ma System operacyjny (Symbian), posiada WiFi (dla mnie to ogromny plus w porównaniu do 6700c). Ponadto posiada nieco większy wyświetlacz. Ale to naprawdę kwestia wymagań. Moja koleżanka ma 6700c i pomimo, że nie ma systemu, nie ma WiFi, jest zadowolona z tego telefonu. Także wróciłbym do pytania postawionego na początku mojej wypowiedzi porównanie opcji obu telefonów: http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/3671/3829/0/0/
 27. 2 punkty
  Ja też się wypowiem. Dla mnie aparat w telefonie odgrywa istotną rolę. Nie robię zbyt dużo zdjęć, więc oddzielny aparat nie jest mi potrzebny, no i jest to dodatkowy wydatek. Jak wiecie posiadam Nokie N95 8GB który posiada matryce o rozdzielczości 5 mpx i optykę Carl Zeiss który słynie z bardzo dobrych obiektywów. I mówcie sobie co chcecie, ale jest to dla mnie wystarczająca jakość. Przy dobrym oświetleniu fotki wychodzą naprawdę dobre. Niestety brakuje tu ksenona i zastanawiam się nad zmianą telefonu. Tylko śmieszą mnie wypowiedzi typu: "ja zrobię zdjęcie, bo mam 8mpx". Niestety nawet 15 mpx bez dobrej optyki nie dorówna nawet 3,2 mpx z optyką renomowanego producenta. Wcześniej miałem C510 i uważam że SE robi najlepsze telefony z aparatami. Jeżeli chcecie, to wrzuce kilka ciekawych fotek wykonanych telefonami.
 28. 2 punkty
 29. 2 punkty
  Obecnie produkowane telefony komórkowe wyposażone są z reguły w tzw. anteny wewnętrzne. Praktycznie w ofercie operatorskiej, jak i w wolnej sprzedaży nie są aktualnie dostępne modele wyposażone w anteny zewnętrzne. Również wśród komórek oferowanych na aukcjach internetowych, komisach GSM itp. coraz trudniej jest znaleźć takie modele. Praktycznie na naszym rynku nie są dostępne już nowe telefonu z "antenkami", a oferta używanych, starszych modeli staje się coraz szczuplejsza ;-). Należę osobiście do nielicznego /już chyba/ grona "komórkowców" preferujących telefony komórkowe wyposażone w zewnętrzne anteny. Większości osób takie telefony wydają się już archaiczne lub jak się mówi "oldschool-owe". Moim zdaniem mają jednak dzięki temu swój urok ;-). Ciekawy jestem co sądzicie na ten temat. Z góry dziękuję za podjęcie dyskusji w tym temacie. Pozdrawiam i czekam...
 30. 2 punkty
  no i jednak... Do sprzedaży ma wejść specjalna wersja Samsunga Galaxy S z wysuwaną anteną zewnętrzną. Co prawda antena ta powstałą z myślą o odbieraniu telewizji, ale jednak patent zostaje wykorzystany. W Nokii 5230 też.
 31. 2 punkty
  Jeśli chodzi o komórki ekstremalne, ostatnio miałem okazję testować telefon Samsung Solid. Wrażenie na mnie zrobił duże, trzeba przyznać. Solidna obudowa i podstawowe funkcje. A jak fajnie się nim o ścianę rzucało... ;] A teraz propo telefonów z wewnętrznymi antenami: te telefony stały się symbolem komórki, nieraz widzimy jako logo komórki, wizerunek prostego telefonu z anteną. Co do działania: fizycznie antena zewnętrzna sprawia, że sygnał wysyłany i odbierany przez telefon jest dobrej jakości i nie posiada dużej ilości zakłóceń. Aczkolwiek teraz, z postępem techniki, wbudowane anteny są już teraz bardzo dobrej jakości i na przyzwoitym poziomie. W telefonie lepszej klasy, antena wewnętrzna jest tak zaprojektowana, aby jak najlepiej spełniać swoją funkcję. Można powiedzieć, że skuteczność anten wewnętrznych wyrównała się ze skutecznością anten zewnętrznych. A wewnętrzne powstały głównie dlatego, że człowiek dążył do coraz mniejszych rozmiarów. Pozdrawiam, Agentix.
 32. 2 punkty
  Pytanie brzmiało, który jest lepszy. Więc odpowiedź raczej jasna. Jeżeli mamy doradzić inny telefon to najlepiej jakby autorka tematu powiedziała cenę i czego wymaga od telefonu.
 33. 2 punkty
  Dokładnie, nawet nie trzeba uzasadniać czemu Nokia. PS: Zły dział i nazwa tematu, lepiej to popraw, zanim pio albo synt tu zajrzą xD
 34. 2 punkty
  Też jestem za Omnią II. Jednak poczekajmy aż autor tematu napisze do czego używa i czego oczekuje od telefonu
 35. 2 punkty
  Na licytacji, bez problemu dostaniesz za około 430-450zł PS: Według mnie x2 nie jest warta tyle pieniędzy
 36. 2 punkty
  Dziękuję za trud włożony w odnalezienie mojego tematu w dziale - Ogólny . A propos telefonów komórkowych firmy Ericsson, to były ciekawe wizualnie i charakterystyczne w odróżnieniu od innych marek. Niestety po połączeniu z Sony utraciły /moim zdaniem/ swój niepowtarzalny urok . Masywne anteny zewnętrzne były ich wyróżnikiem i zapewniały ponadprzeciętny zasięg, nawet tam gdzie inne "komórki" dawały za wygraną . Swojego czasu, niestety przeszłego, posiadanie Ericssonów z serii T było wyróżnikiem statusu ich użytkownika. Spotkałem się nawet ze stwierdzeniem, że były to "męskie" telefony, zapewne ze względu na ich okazałe anteny... . A tak już na poważnie, ciekawie prezentował się Ericsson R310. Był to /i jeszcze nadal jest/ telefon do zadań specjalnych, niezawodny w terenie. Wyróżniał się znowu anteną i to jaką... . Nosiła ona przydomek - "płetwa rekina" i tak też wyglądała. Ze względu na swoją budowę była praktycznie niezniszczalna i przeczyła tezie o łatwości uszkodzenia anteny zewnętrznej w telefonie komórkowym. Przy okazji wspomnienia o tym modelu, proponuję podjęcie nowego tematu dotyczącego "komórek" ekstremalnych, a ściślej ujmując takich, które przeznaczone są do użytkowania w warunkach niebezpiecznych, także dla zaawansowanej technologii człowieka .
 37. 2 punkty
  Dokładnie, jeżeli autorka tematu chce mieć 3 mpx, takie jak w Avili czy Cookie, to ta Nokia i tak będzie dobrym wyborem
 38. 2 punkty
  Tutaj masz czarną za 400zł - http://allegro.pl/item1174287454_nowa_nokia_5230_nawigacja_pokrowiec_gratis.html no i tutaj też - http://allegro.pl/item1166188023_nokia_5230_navi_komplet_ideal_zobacz_tanio.html a tutaj za to białą - http://allegro.pl/item1166468432_nokia_5230_gwar_24_100_sprawna_kupiona_03_2010r.html Do wyboru, do koloru. A na licytacji możliwe, że i taniej niż 400zł dasz
 39. 2 punkty
  Sporo było już takich tematów Ja zaproponuje Nokie 5530, 5230, LG Swift, ew. Samsung Monte. A i mogłabyś powiedzieć dokładnie ile miałaby trzymać ta bateria?
 40. 2 punkty
  Nokia 6220 classic - szybki Symbian, dobry aparat, GPS, 3G, dobry wyświetlacz. W tej cenie z dobrym aparatem, myślę, że będzie najlepszym wyborem C902, może i telefon dobry, ale nie za ponad 300zł
 41. 2 punkty
  W tej cenie dotykowy to szukaj prawie nowej Noki 5230 lub używanej 5530 (zależy co wolisz wifi,lepsze słuchawki w 5530 czy większy ekran, 3G i GSP w 5230).
 42. 2 punkty
  Dziękuję za zainteresowanie podjętym przeze mnie tematem. Przeglądając materiały dot. telefonii komórkowej spotkałem się analizami dotyczącymi tzw. propagacji fal radiowych. Analizowane jest głównie funkcjonowanie stacji bazowych BTS, w tym ich wpływ na środowisko zewnętrzne. Natomiast nie są często publikowane wyniki badań na temat wpływu użytkowania telefonów komórkowych na organizm człowieka. Najczęściej spotykamy się z tym przy okazji określania współczynnika SAR. W tym zakresie zasadnicze znaczenie posiada rodzaj układu nadawczo - odbiorczego w jaki wyposażone są telefony komórkowe. Anteny zewnętrzne powinny sprawdzać się lepiej od anten zewnętrznych. Proszę spojrzeć na krótkofalówki, tu anteny zewnętrzne są wyraźnie obecne . Wracając jednak do "komórek" radzę się przyjrzeć jak z nich korzystamy. Wiele osób podczas rozmowy zasłania je dłonią, lub trzyma wręcz w miejscu gdzie jest wbudowana antena zewnętrzna. Odsyłam do instrukcji obsługi, które to kategorycznie odradzają... Z drugiej strony trudno jest o informacje w której części telefonu znajduje się taka antena, szczególnie w "komórkach" typu slider i clamshell. Telefony posiadające anteny zewnętrzne nie sprawiają takiego problemu. Z mojej praktyki wynika ponadto, że w terenie lepiej trzymają zasięg i jakość połączeń. Zapewniam, że są jeszcze takie miejsca, gdzie ma to znaczenie /góry, kompleksy leśne, jeziora/. Proszę o Wasze opinie w tym temacie! Używałem i używam nadal telefonów wyposażonych w anteny zewnętrzne. Co do wygody ich noszenia, to polecam kabury poziome. Znika problem przyciasnych spodni - nie jest to wygodne, ani estetyczne... . Kwestie tzw. designerskie są dla mnie drugorzędne. O gustach się podobno nie dyskutuje.... . Przeróbki telefonów mnie nie interesują, są zresztą ryzykowne i odradzane przez producentów- odsyłam do instrukcji obsługi... . Natomiast dyskutowałbym w temacie kwestii technicznych. Antena zewnętrzna sprawdzi się w modelach wyposażonych w dwukierunkowe radio, czyli mogących pełnić funkcję krótkofalówki. Wpłynie także zapewne pozytywnie na korzystanie z funkcji Push-to-Talk. Chętnie zapoznałbym się z konkretami w tym temacie, a nie przytaczaniem pewnych stereotypów... Nie widzę tez żadnych innych aspektów które przemawiałby na korzyść anteny zewnętrznej Ja widzę i to wyraźnie @Synt. Anteny wewnętrzne do tej pory nie sprawiały problemów (do tej pory do znaczy do czasu premiery iP4). Jednak sprawiały i znam opinie na temat konkretnych modeli, w których sprawiały problem z trzymaniem zasięgu. Ja ja mam taką propozycję zakup sobie np. 5800 (czy inny telefon z gniazdem mini jack u góry) obetnij wtyczkę od słuchawek, wepnij w Jacka i będziesz miał swoją ukochana antenę. Mam na imię Jacek... . Może sam skorzystaj najpierw ze swojej propozycji i później podziel się ze mną swoimi spostrzeżeniami... Sam bym nie nazwał oldschoolem takich telefonów, ale wynika to tylko z mojej interpretacji tego słowa. Cóż.. powiedzmy sobie wprost - komórki z zewnętrznymi antenami powstawały z tego względu, iż umieszczenie wewnętrznej anteny skutkowałoby problemami z jakimi obecnie spotyka się iPhone 4. Każdy ma prawo do własnej interpretacji... Telefony komórkowe powstały jednak z innych względów.. ...telefony z 'antenką' są - przypałowe. Dziwne określenie, choć domyślam się co znaczy... A tak już odchodząc od tych wszystkich przytyków i schematów myślowych - szczątkowo pamiętam czasy, gdzie znajomi mieli właśnie takie telefony, jakkolwiek przemysł i design ruszył w innym (chyba słusznym) kierunku jeśli chodzi o te anteny. Ja pamiętam dobrze te czasy, gdyż używam "komórek" od 1999 r. Zapewniam, że wiele osób nadal używa takich telefonów. Obrany kierunek niekoniecznie musi być właściwy...
 43. 2 punkty
  Sam bym nie nazwał oldschoolem takich telefonów, ale wynika to tylko z mojej interpretacji tego słowa. Cóż.. powiedzmy sobie wprost - komórki z zewnętrznymi antenami powstawały z tego względu, iż umieszczenie wewnętrznej anteny skutkowałoby problemami z jakimi obecnie spotyka się iPhone 4. W dobie "szpanu", gdzie każdy chce mieć najnowszy model tak do końca nie zdając sobie sprawy w jak dużym stopniu będzie marnował potencjał telefonu, telefony z 'antenką' są - przypałowe. Oczywiście każdy zdrowo myślący człowiek ma swego rodzaju dystans do siebie i innych, przez co posiadanie takiego telefonu nie wprawiałoby nas w zakłopotanie, nie każdy ceni szpan - dzięki Bogu! Dodatkową zaletą takiego urządzenia w dzisiejszych czasach jest brak towarzystwa galerianek A tak już odchodząc od tych wszystkich przytyków i schematów myślowych - szczątkowo pamiętam czasy, gdzie znajomi mieli właśnie takie telefony, jakkolwiek przemysł i design ruszył w innym (chyba słusznym) kierunku jeśli chodzi o te anteny. Oczywiście znajdą się osoby, które sentymentalnie chcą powrotu takich urządzeń - chyba też nie pasuje tutaj określenie retro - ale stanowią oni niszę, która nie jest zbyt szeroko zakrojona i z pewnością wyprodukowanie dzisiaj telefonu z dajmy na to: Android 2.2/CPU 1GHz/8Mpx/GPS/WiFi/3.7" + antena zewnętrzna nie przyniosłoby większego zysku. Sam osobiście potraktowałoby to wyłącznie jako ciekawostkę, ale który z dzisiejszym producentów mógłby sobie pozwolić na taką ekstrawagancję - liczy się $
 44. 2 punkty
  Wydaje mi się jednak, że temat bardziej pasuje do działu - "Jaki telefon wybrać?" Moją intencją jest uzyskanie informacji w zakresie multimedialnych telefonów komórkowych wyposażonych w anteny zewnętrzne. Tzw. "styl retro" nie wyklucza posiadania nowoczesnych funkcji, w rodzaju 3G itp. Nie ograniczałbym także tematu tylko do tzw. klapkowców - osobiście wolę określenia: skrzydło, clamshell. W anteny zewnętrzne wyposażane były także modele z grupy tzw. sliderów /rozsuwane/ i o budowie klasycznej /monoblock/. Z posiadanej przeze mnie wiedzy w tym temacie wynika, że takie komórki są nadal produkowane, ale niestety nie są dostępne na naszym rynku. Polecam zapoznać się z modelami: Motorola i580, i776 oraz Sanyo SCP-7300, MM-7400. Stąd moje kolejne pytania: Jakie inne telefony komórkowe można zaliczyć do opisanej grupy? Czy i ewentualnie gdzie byłyby dostępne w naszym kraju? Z góry dziękuję za wypowiedzi w przedmiotowym temacie!
 45. 2 punkty
  Pytanie wstępne brzmi: Jaka jest Wasza opinia w przedmiotowym temacie? Pytania szczegółowe pojawią się /mam nadzieję/ w miarę trwania dyskusji na forum...
 46. 2 punkty
  Najlepiej napisz: Ar ju faking kiding mi Przynajmniej obejdzie się bez błędów. Straszysz nas tymi kodami, a Agentixowi podsyłasz kod *#06# Chętnie zobaczę działanie twoich kodów (jak jesteś taki sprytny to zepsuj mi telefon), mogę ci nawet podać numer telefonu. Tylko nie mów mi że będziesz próbował "popsuć" telefon przez Curse of Silence. Wtedy życzę powodzenia w wysyłaniu wiadomości. Co do połączeń, sugerujesz że podajesz kod sieciowy i twój numer cały czas łączy się z innym? To teraz powiedz mądralo jak (oczywiście hipotetycznie bo w praktyce nie ma czegoś takiego) wyłączyłbyś ten gadżet? Twój numer jest cały czas zajęty, więc nie odpowiada na twoje komendy, nic też z nim nie zrobisz. A jeśli chcesz nam wmówić że znasz kod do TELEFONU który wymusza takie działanie to ja ci powiem tyle: Shut up, take up your toys and get out of here!
 47. 2 punkty
  Tylko po co wymieniać obudowę? Wydaje mi się że nie będzie to przeszkadzać, bo jest to tylko pasek.
 48. 2 punkty
  Jak najbardziej może być to prawda, bo operatorzy nie wydają softów tak szybko jak Nokia (zawsze są opóźnieni). W dodatku dodają różne śmiecie (najbardziej Orange, Plus jest chyba najmniej problemowy). Co do użytkowania, bo nie miałem okazji się bawić (może w tym tygodniu pobawię się u wujka, i sprawdzę soft, i oczywiście zdam relacje ).
 49. 2 punkty
  sprawdź na tym pudełku do kiedy jest ważność karty sim bo jeżeli będzie tam widniała "przeterminowana" data to możliwe że ktoś wyjął kartę i ją zaaktywował żeby nie stracić produktu. Ale i tak powinno od razu całą kartę zaktywować ( ja tak miałem i mam karte w 36i6) Więc idź do tego sklepu i zrób małą awanturę albo dla pewności zadzwoń do biura obsługi
 50. 2 punkty
  Ja bym polecał 5800, osobiście miałem z nią do czynienia, ma stabilne oprogramowanie i bardzo dobrej jakości wyświetlacz, chociaż e52 jest też bardzo dobra, ale cena jest wysoka, jeśli byś chciał, to możesz także zainteresować się telefonem nokia e51, jest on ponad połowę tańszy, a funkcje ma podobne