Skocz do zawartości

POKROWIEC NA TELEFON


Rekomendowane odpowiedzi

Witam cieplutko,

Rozpoczynam ten wątek z uwagi na fakt, że poszukując informacji na temat opinii związanych z pokrowcem do telefonu nie udało mi się znaleźć żadnej sensownej opinii, na podstawie której mogłabym dokonać wyboru, który pokrowiec jest najlepszy. Mój problem dotyczy trudności w wyborze pokrowca dla telefonu HTC Desire Z. Nie chcę żadnych wsuwanych, ani kabur - z prostego względu: są one dla mnie nieporęczne. Jestem jednak zdecydowana na zakup jednego z trzech pokrowców. Nie mogę się jednak zdecydować na to, który z nich wybrać. Proszę w związku z tym o poradę w tym zakresie:

Pierwszy z pokrowców jest dwuczęściowy, wykonany z plastiku pokrytego proszkiem kauczukowym. Klawiatura jest odsłonięta, natomiast nie jestem przekonana co do tego, czy przez plastik telefon nie będzie bardziej podatny na jakieś zarysowania itd; Druga sprawa jest taka, że trudno mi ocenić grubość pokrowca - im grubszy, tym lepiej, czy gorzej? Wzbudza też moje wątpliwości to, że nie są osłonięte boki telefonu: czy przez to nie będzie do środka telefonu coś wpadać? Pokrowiec ochrania też powierzchnię znajdującą się dookoła środkowego klawisza - zastanawiam się, czy przez to nie będzie stanowił dodatkowego utrudnienia w związku z ograniczaniem dostępu do klawisza?

Podaję link do w/w pokrowca:

http://allegro.pl/etui-rubber-case-htc-desire-z-najlepsza-ochrona-i1589715706.html

Drugi pokrowiec jest jednoczęściowy, wykonany z silikonu i kauczuku. Jedyną moją wątpliwość budzi tylko to, czy tego typu pokrowce nie mają tendencji do zsuwania się i czy fakt, że klawiatura jest również osłonięta nie wpływa znacząco na możliwość posługiwania się klawiaturą? Czy ktoś miał kiedykolwiek telefon, którego klawiatura była osłonięta tego typu materiałem? Czy dostęp do klaiwszy jest mniej wygodny? Pytam, ponieważ jest to pierwszy telefon z klawiaturą typu QWERTY, na jaki się przerzucam, a nie ukrywam, że będzie to dla mnie ważne. Czy jednoczęściowość pokrowca nie będzie obciążająca dla delikatnych prowadnic, na których opiera się cały mechanizm rozsuwania się telefonu? Nie chciałabym pielgrzymować z powodu pokrowca do serwisów już na początku jego użytkowania. Niżej link:

http://allegro.pl/black-kauczuk-etui-htc-desire-z-2x-folia-i1586735081.html

Trzeci kandydat to pokrowiec wykonany z TPU, czyli termoplastycznego poliuretanu - przyznam się, że pierwszy raz w życiu słyszę o czymś takim.

Niżej podaję link:

http://allegro.pl/niezniszczalny-gel-graphite-do-htc-desire-z-pt-i1570204952.html

Z góry dziękuję cieplutko za każdą sugestię :)

Pozdrawiam Słonecznie! :)

Odnośnik do odpowiedzi

co prawda to forum jaki telefon wybrać ale mniejsza,

powiem tak popatrzyłem i wydaje mi się że to szity!

ostatni wydaję sie strasznie nie poręczny chociaz powinien chronić phone przed uszkodzeniami ale wygoda korzystania z klawiatury bedzie żadna

drugie to typowe plastikowe trumienki które jak wiem z autopsji lubią się łamać

najsensowniej wyglada pierwszy ale syw będzie szie pchał w każdą wolną przestrzeń i te materiały <przypominają mi mój stary> nie lubiły trzymać się ręki i lubiły uciekac z niej na podłogę

szkoda że kabury wydają ci się nie poreczne ale szkoda bo wydaje mi się że np.

http://www.sklepik-gsm.pl/index.php?produkt_pokrowiec_htc_desire_id1250005 to tak na przykład

stanowi lepszą ochrone niż te wcześniejsze

telefon kiedy ma być bezpieczny będzie bezpieczny

jak uwazasz ja wyrażam tylko swoją opinię

Odnośnik do odpowiedzi

Z podanych przez ciebie najlepiej wygląda drugi pokrowiec. Chociaż jak dla mnie i tak jest to za przeproszeniem gówno. Telefon strasznie w tym wygląda. Już lepiej to co podał kolega aironfan.

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy, kabura przez moment wydawała mi się dobrym rozwiązaniem (i na pewno jest), z tym że wiem, że nie będzie się dobrze sprawdzała w przypadku mojej osoby (mam na myśli pionową kaburę): po pierwsze dlatego, że telefon jest spory, ma prawie 4 cale, więc po otwarciu ta skórka wisząca na długość 8 cali nie będzie wyglądała dobrze, ani nie spełni żadnej wygody, klapiąc, gdy będę biec do autobusów ;) Jestem w nieustannym ruchu, a telefon w mojej torebce będzie szalał. Zanim go wyciągnę, ktoś będzie dzwonił i tak już po raz drugi, a kiedy jeszcze będę musiała walczyć z tymi skórkami i skóropodobnymi wsuwaczami, rozkładaczami itd, to chyba oszaleję. Trzeci powód, dla którego nie chcę kabury to ten, że będę korzystała z rozsuwanej klawiatury, a żadna kabura mi tego nie ułatwi - wprost przeciwnie. Nie wyobrażam sobie, żeby zaginać ten listek skórzany do tyłu, bo to niewygodne. Wystarczy, że męczę się z torebkami, w których mam wszystko. Kiedy już wyciągnę telefon, to po to, aby go natychmiast odebrać, nie mogę sobie pozwolić na kolejne opakowania typu jakiekolwiek skarpety, czy kabury, ponieważ przeciągną one jeszcze bardziej odebranie telefonu w czasie. Nie chcę też wyciągać telefonu z jakiegoś zabezpieczenia na czas pisania smsów, ponieważ - tak jak pisałam - jestem zawsze w ruchu i - chociaż sporadycznie - zdarza mi się upuścić telefon. Dlatego zrezygnowałam z kabur, które pewnie - tak, jak kupuje je większość osób na Allegro - są najbardziej uniwersalne i bardzo możliwe, że porządne, ale zwyczajnie wiem, że nie sprawdzą się w moim przypadku.

A propos samego punktu technicznego: Pierwsze spojrzenie na forum i zupełnie nie było miejsca na tego typu wątek. Nie chciałam tu robić bałaganu, więc uznałam, że w ogólnych poradach, gdzie jest misz-masz propozycji teleofnicznych, może się jakoś wpasuje.

Opinie bardzo trafne, dziękuję. Powiem, że najbliższa byłam cały czas tej drugiej opcji: kauczukowo-silikonowej, ale te delikatne prowadnice przekonały mnie, że chyba będzie mu przytulniej i bezpieczniej w tym całym TPU, który nijak się zupełnie nie prezentuje, ale cóż, przynajmniej spełni swoje funkcje, ułatwiając mi też dostęp do klawiatury, który pewnie w przypadku kauczukowo-silikonowego pokrowca byłby ograniczony. Dopiero jak się wczytałam i wygooglowałam to i owo, zdecydowałam, że ten TPU, który początkowo wyglądał mi na zwykły "kondom" telefoniczny, plastikowy, takie byle co, łamliwe, kruche, jak te przezroczyste śmiecie, chyba się najbardziej sprawdzi, bo z tego co zrozumiałam jest z materiału w dotyku przypominającego odkształcającą się, nieco zmiękczoną gumę. Jeśli nie zda egzaminu, kupię ten kauczukowo-silikonowy.

Póki co, dziękuję cieplutko za opinie :)) Pomogły mi wyeliminować łamliwego Rubber Case'a, do którego nieszczególnie byłam przekonana, ale brałam go pod uwagę.

Pozdrawiam wszystkich Słonecznie i zachęcam do kontynuacji wątku ;) Udanego tygodnia :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...
  • 8 years later...

Ja staram się kupować firmowe pokrowce, solidnie wykonane np takie jak tutaj https://strefatelefonu.pl/pl/c/Huawei-Y7-2019/132 Nie zgadzam się z tym, ze etui dodane do telefonu przy zakupie są najlepsze. U mnie etui rozpadło się na kawałki przy upadku telefonu z 30 cm. Na szczęście z telefonem nic się nie stało. Teraz zaopatrzyłam się w kilka pokrowców ze strefy telefonu. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Osobiscie nie przepadam za gumowymi   - brudzą się i przebarwiają

Nie przepadam również za zakładkowymi bo są dość obciachowe.

Najlepiej będzie zamówić sobie po prostu sztywny pokrowiec na telefon, który jednocześnie będzie wygladal praktycznie tak samo jak bazowa oprawa telefonu. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 6 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...