Skocz do zawartości

Myphone czy Xiaomi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do kupna nowego telefonu. Wypadkowa cen i parametrów podpowiada mi dwie marki - Myphone'a i Xiaomi. Na razie nie chcę wchodzić w dyskusję o konkretnych modelach, czy możecie napisać swoje spostrzeżenia nt. tych marek ogólnie? W którą lepiej celować?

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem związku między dwoma przytoczonymi parami. I Mercedes i Trabant były produkowane w Niemczech.

Ale mam rozumieć, że MyPhone jest złomem jak Trabant a Xiaomi tak dobry jak Merol?

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 1.06.2017 o 11:12, Blum napisał:

Witam. Przymierzam się do kupna nowego telefonu. Wypadkowa cen i parametrów podpowiada mi dwie marki - Myphone'a i Xiaomi. Na razie nie chcę wchodzić w dyskusję o konkretnych modelach, czy możecie napisać swoje spostrzeżenia nt. tych marek ogólnie? W którą lepiej celować?

Xiaomi mocno wbija się w rynek, walczą cenami i coraz lepszą jakością produktów. Takiego 4X'a dostaniesz już za 749 zł, Note 4 za ok 780 zł w niektórych sklepach. Nie ma tutaj co patrzeć czy chińszczyzna czy nie, wykonanie tych smartfonów jest na prawdę solidne, desing ładny, choć to kwestia gustu. Jeszcze może Cię zainteresować marka Huawei, np P9 Lite.

myPhone raczej nie polecam, miałem kiepskie doświadczenia z działaniem (a raczej niedziałaniem telefonu) oraz realizowaniem gwarancji, może ktoś komu się poszczęściło powie coś więcej.

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, J.T.93 napisał:

Xiaomi mocno wbija się w rynek, walczą cenami i coraz lepszą jakością produktów. Takiego 4X'a dostaniesz już za 749 zł, Note 4 za ok 780 zł w niektórych sklepach. Nie ma tutaj co patrzeć czy chińszczyzna czy nie, wykonanie tych smartfonów jest na prawdę solidne, desing ładny, choć to kwestia gustu. Jeszcze może Cię zainteresować marka Huawei, np P9 Lite.

Tak jak tu wspomniał kolega dobrą opcją jest wejście na telefony chińskie ale potrzeba tu rozwagi .... obecnie z chińczyków proponowałbym huaweia novą 3gb ram 32 gb pamięci wewnętrznej dobry aparat dostepna aktualka andka 7 na ceneo https://www.ceneo.pl/47841418 w eukasie i sferisie za 1289 zł

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Budżet mam niestety niewielki, waham się międy MyPhone Prime Plus a Xiaomi Redmi 4A (tu ew. opcja szarpnięcia się na wariant z 32GB hdd). Dobre ceny ma też HTC One, parametry niezłe, ale to dość stara konstrukcja...

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...

No to stanęło na Xiaomi Redmi 4a, w wersji 32 gb, ze szkiełkiem w komplecie.

Telefonik przyjemny, chociaż nie bez wad. Na razie widzę takowe:

1. Wbudowana aplikacja do obsługi SMS nie ma rotacji ekranu (trzeba zainstalować jakąś inną),

2. Obie klawiatury mają dość niewygodne wstawianie polskich znaków - w przypadku niektórych nie da się przytrzymać po prostu klawisza, tylko trzeba przejechać na polski znak w menu wyboru, bo nie jest on na pierwszym miejscu.

3. Wada największa - slot na karty zawiera jedno miejsce na kartę SIM oraz drugie na kartę SIM oraz SD. W związku z tym ma się do wyboru - albo dwie działające karty SIM, albo jedna karta SIM i karta SD. W poprzednich moich telefonach (Prestigio) można było mieć dwie karty SIM działające i do tego włożoną SD. Mam nadzieję, że 32gb pamięci pozwoli sie tym nie przejmować.

Natomist GPS to po prostu poezja - poprzedni mój tel, jak jeszcze miał działający GPS widział max 13 satelit a łapał max 6 (i zajmowało mu to 1-2 min). Ten natychmiast niemal po włączeniu zobaczył 26 satelit i chwycił 16 fixów.

Fajna opcja ze screenshotami po przejechaniu trzema palcami.

 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wszystko zależy czego oczekujesz oraz gdzie konkretnie,w jakim sklepie kupisz telefon. Jeżeli będzie on miał gwarancję serwisowa to nie ma się czego obawiać, akurat widzę że stanęło na Xiaomi Redmi 4a i moim zdaniem wybór jak najbardziej słuszny, powinieneś być z niego zadowolony.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...