Skocz do zawartości

Huawei P8 czy Sony Xperia Z3?


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję nowego telefonu, do tej pory miałem Samsunga Galaxy S3 i w zupełności mi wystarczał, jednak ostatnio wyzionął ducha. Nie mam jakichś wygórowanych wymagań, dla mnie smartfon to narzędzie służące przede wszystkim do komunikacji - jedyne na czym mi zależy to duży i czytelny ekran, nie potrzebuję super parametrów. Bardzo podoba mi się Huawei P8 i jestem w zasadzie zdecydowany żeby go kupić, ale wpadła mi jeszcze w oko Xperia Z3 - cena jest podobna, a design wyjątkowo mi odpowiada. Czy ktoś może miał do czynienia z obydwoma tymi telefonami i chciałby pomóc mi podjąć decyzję? ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Obejrzałem sobie porównanie i chyba zdecyduję się jednak na Huaweia, wypada lepiej w testach a jest tańszy. Może nie jest to jeszcze tak znana marka jak Sony, ale myślę że warto się przekonać do ich sprzętów. Za chwilę kończy mi się umowa i mogę go wziąć w abonamencie, albo kupić po prostu osobno, co radzicie?

Odnośnik do odpowiedzi

ja bym wolał kupić telefon osobno i nie użerać się z abonamentem (na abonament nie wychodzi to wcale taniej). Tym bardziej że telefon można kupić na raty 0%. Mogę Ci podesłać link do przykładowej oferty

http://www.sferis.pl/p/367392-smartfon-huawei-p8-lite-dual-sim-bialy-p8litewh.html

Zgadzam się z Tobą co do Huaweia, a dodatkowym atutem jest fakt iż posiada dual sima.

Odnośnik do odpowiedzi
On Tuesday, March 29, 2016 at 8:23 AM, komisarzryba said:

Obejrzałem sobie porównanie i chyba zdecyduję się jednak na Huaweia, wypada lepiej w testach a jest tańszy. Może nie jest to jeszcze tak znana marka jak Sony, ale myślę że warto się przekonać do ich sprzętów. Za chwilę kończy mi się umowa i mogę go wziąć w abonamencie, albo kupić po prostu osobno, co radzicie?

Kolego, oba telefony są dobre pod wieloma względami, jednak zasadnicza i dla niektórych bardzo ważna cecha to bateria, P8 będziesz ładował codziennie, no może 1,5 dnia Ci wytrzyma, natomiast Z3 bez niczego wytrzyma Ci 2,5 nawet 3 dni bo ma rozbudowane oprogramowanie zarządzające baterią (czyt. STAMINA), zresztą Sony ma ciśnienie właśnie na to, oczywiście jak "usiądziesz" na niego z grami to padnie w parę godzin jak każdy smartfon.

Akurat oba te telefony mają moi koledzy z pracy z którymi pracuję na co dzień więc mogłem je porównać i wymienić zdanie na ich temat, osobiście zdecydowałem się na Honora 7, rewelacyjny telefon, choć rozczarowała mnie bateria, liczyłem na 2 dni pracy, a tu niestety 1 dzień to max.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Kupiłem go jednak w abonamencie, sprawdzałem oferty na komórkomacie i akurat trafiłem na szalone dni orange, udało mi się go zgarnąć za 69 zł przy abonamencie niższym o dychę od obecnego. Normalnie brałbym pewnie bez abomanentu, ale przy takiej cenie wyjdzie mi wręcz taniej.

sebix, jak już reklamujesz to chociaż sprawdź dokładnie model, chodziło mi o wersję P8, a nie P8 Lite.

Kirea, właśnie już zauważyłem że bateria nie jest jego najmocniejszą stroną. I pomyśleć że to właśnie Huawei opracował ostatnio baterię która ładuje się w kilka minut do pełna...

Odnośnik do odpowiedzi

Zdaję sobie z tego sprawę, zwracam po prostu koledze uwagę na to że wrzucony link nie dotyczy nawet modelu którego szukałem.

Dam znać na pewno, póki co śmiało mogę powiedzieć że jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony, jest lepszy niż myślałem. Tym bardziej że kosztował mnie grosze, a abonamentu nie musiałem podwyższać

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...