Skocz do zawartości

iphone 5s czy samsung galaxy a3 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przymierzam się do zmiany słuchawki i rozważam dwa, zupełnie różne modele. Nie jestem bardzo wymagającym użytkownikiem. Przede wszystkim zależy mi na sprawności i płynności telefonu. Co więcej, szukam małego urządzenia przedział 4-4,7 cala przekątnej ekranu to dla mnie rozmiar optymalny.

- Ważne są dla mnie: sprawna komunikacja, płynne przeglądanie internetu, aplikacje (nawigacja, bank), dobra kamera do zdjęć też by się przydała.
- Nie interesują mnie: gry, oglądanie filmów na telefonie.

Do tej pory korzystałem z Androida ale przyznam że jestem trochę zniechęcony i kusi mnie wypróbowanie iOS'a. Niestety nowa "szóstka" jest dla mnie nieosiągalna ze względu na cenę. Stąd pomysł nabycia nie najnowszej już "piątki". Alternatywą jest pozostanie przy Androidzie i nowiutki, odświeżony Samsung Galaxy A3 2016. Pod uwagę biorę jedynie kupno telefonu nowego, nieużywanego. Chcę, aby aparat wystarczył mi na 2-3 lata. Zalety poszczególnych telefonów z mojego punktu widzenia:
- iPhone 5s: kompaktowy rozmiar (4" vs. 4.7" Samsunga), iOS(?) i wsparcie aktualizacji Apple, czytnik linii papilarnych, piękny wygląd telefonu i systemu, bajerki w stylu Siri
- Samsung Galaxy A3 2016: rocznik (2015/16 vs. 2013/14 iP5s), rozszerzalna pojemność, cena (1200zł vs. 1700zł)
porównanie specyfikacji: http://www.phonearena.com/phones/compare/Apple-iPhone-5s,Samsung-Galaxy-A3-2016/phones/7710,9814

Nie wiem jak sytuacja ma się z aparatem, na papierze A3 wypada lepiej ale w praktyce pewnie trzeba jeszcze poczekać na testy tego modelu.

Dzięki z góry za każdą pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź!
Przyznam że 5s bardzo mnie kusi, jednak za Samsungiem przemawia rozsądek. Nie wiem jak telefony będą sprawowały się za rok - dwa. Jednak A3 dopiero co miał premierę, a 5s debiutował  pod koniec 2013. Ponoć w marcu/kwietniu ma ukazać się nowy 4" iPhone. Niestety, jak znam politykę Apple pewnie nie będzie to aparat na moją kieszeń.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...