Skocz do zawartości

Windows Phone czy Android? Który wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów icon_smile.gif Mam problem z wyborem smartfona. Aktualnie posiadam Nokia Lumia 520, bardzo dobrze mi się ją użytkuje ale ostatnio zaczęła się czasem przycinać oraz mam problemy z rozmowami telefonicznymi (czasami nie słyszę drugiej osoby).

Co do Androidów to już się trochę zraziłem. Miałem Samsung Galaxy Pocket, HTC Desire C, Sony Xperia J oraz Sony Xperia E. Każdy z tych telefonów po jakimś czasie stawał się praktycznie bezużyteczny przez ciągłe zacinanie się. Problemem było zadzwonić do kogoś.

Przesiadłem się na Windows Phone i wszystko było przez większość czasu spoko: płynność działania a na ilość aplikacji nie narzekałem, ale jak wcześniej wspomniałem pojawiły się zacięcia i problemy z rozmowami.

 

Smartfona używam do takich zadań jak: przeglądanie internetu, gra w gry, Instagram itp. Czyli do wszystkiego do czego służy smartfon :) Cenię sobie dobry aparat (od 5 mpixw górę). No i najważniejsza sprawa to płynność działania.

I tu moje pytanie co za telefon teraz wziąć? Coś od Microsoftu? Czy może polecacie jakiegoś Androida? Jak dla mnie najlepszy byłby iPhone nie mam co liczyć bo fundusz się nie zgadza. Jakieś pomysły? icon_smile.gif Pozdrawiam!

Odnośnik do odpowiedzi

Windows  staje się coraz mniej popularny na telefonach, w3Q 2015 spadek z 3& do 1,6%. To już niszowa platforma, a sam microsoft rozważ porzucenie jej dla telefonów. W związku z tym coraz trudnij bedzie o nowe aplikacje na tą platformę.

Z windowsa kup coś z 2GB RAM lumb 3GB , wtedy system będzie działął płynnie nawet po dłuższym czasie. Tu masz najwydajniejsze z najtańszych http://gadzet.telchina.pl/top-8-telefonow-z-chin-za-100-czyli-400zl-w-2015r/

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobrym wyborem w niskiej cenie jest Lumia 640:

http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/microsoft-lumia-640-dual-sim-czarny.bhtml

 

W sklepie rtv Euro agd kupisz już w cenie niecałych 600 zł. Telefon bardzo dobrze wykonany, oferuje fajne parametry oraz LTE. Praktycznie żadna marka w tej cenie nie oferuje czegos takiego ( no może poza chińskimi markami ale te z kolei są bardziej zawodne).

 

Równeiż lubię bardziej Windows phone ;) Bierz to co Ci o wiele bardziej odpowiada. 

Odnośnik do odpowiedzi

W grę wchodzą używane modele? Za 400zł powinieneś znaleźć dobrą używkę Motoroli Moto G, która sprawdzi się znakomicie.

Windows Phone powoli umiera, więc ta platforma już nie wydaję się być przyszłościowa, nie uświadczysz tam długotrwałego supportu od popularnych developerów.

 

+Ilość megapikseli nie świadczy o jakości aparatu, a o rozdzielczości wykonywanego zdjęcia. ;) 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...