Skocz do zawartości

Niezacinający się telefon, który nie kosztuje fortuny?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, słabo orientuję się w telefonach, a czeka mnie kupno nowego, więc liczę, że mi pomożecie ;)

Telefon służy mi przede wszystkim do dzwonienia i wysyłania smsów, więc nie musi mieć nie wiadomo jakich parametrów - chociaż wiadomo, czasem sprawdzi się jakiegoś facebooka przez internet. Filmów na pewno nie będę na nim oglądać, więc super wyświetlacz nie jest mi potrzebny, podobnie jak jakiś najlepszej jakości aparat. W tej chwili mam Samsunga Galaxy Young, którego wciśnięto mi w ramach abonamentu 2 lata temu i jestem z niego bardzo niezadowolona - cały czas się zawiesza, wyłącza sam z siebie, resetuje, przestają działać mu aplikacje (i wtedy sama muszę go resetować). Wcześniej też miałam Samsunga, tam z kolei psuł się ekran dotykowy i również czasem się zawieszał, choć nie aż tak jak ten nowy. Także Samsunga już zdecydowanie bym nie chciała, zwłaszcza że laptopa też mam od nich i też działa jak chce ;)
 

Pytałam się w paru sklepach z telefonami i bardziej zorientowanych znajomych i powiedzieli, że płynność działania telefonu zależy głównie od jego pamięci RAM i że od 1,5 GB można uznać, że jest "ok". Czy wg Was faktycznie to ma wpływ, czy raczej chodzi o coś innego, jakiś procesor o tym decyduje?

Tak więc pytanie - jaki telefon kupić, żeby:
 

- nie zawieszał się, ani nie wyłączał sam z siebie (po prostu działał płynnie)
- bateria starczała co najmniej na 2 dni nie tylko wtedy, kiedy używam telefonu tylko do sprawdzenia godziny
- był na nim taki system obsługi internetu, żeby działało mi kilka podstawowych aplikacji typu whatssapp, facebook, jakieś quizwanie czy candycrush żeby się pobawić podczas nudniejszych wykładów (teraz mam Androida, wiem że na telefonach z Windowsem nie działają takie rzeczy)
- cena najlepiej poniżej 1000 zł
- posłużył dłużej niż 2 lata
- w miarę intuicyjna obsługa

 

Zastanawiałam się nad LG Nexus 5, wprawdzie telefon dość stary, ale ma 2 GB RAMu, sporo pojemności i brak nakładki na Androida, sama nie wiem czy to do końca dobrze, czy źle z tym brakiem nakładki. Albo Xperia Z1 compact, może coś jeszcze polecicie lub skorygujecie to co napisałam?

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Ja proponuję kupić sobie telefon z Windows Phone.Jesli chodzi o szybkosć działania to bije on androida na głowę i to zdecydowanie. Sam posiadam od jakiegoś czasu Lumię 640 i jestem bardzo zadowolony. Zastąpiła androida i po pewnym czasie jestem w stanie stwierdzić.ze odpowiada mi o wiele bardziej. Wada to to,że jest tam niewiele gierek ale w sumie w ostatnim czasie i tak nie grałem tak wiec nie jest to dla mnie wyznacznikiem dobrego sprzetu.

 

Zerknij sobie tutaj: http://www.saturn.pl/telefony-i-smartfony- obecnie w Saturnie mają bardzo dobre promocje na telefony marki Microsoft. Lumię 640 kupisz tam za niecałe 600 zł. 

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, w związku z częstym problemem w znalezieniu odpowiedniego dla nas telefonu powinniśmy być zainteresowani także rynkiem Azjatyckim.

Telefony stamtąd są:

 

*wydajniejsze

*tańsze

*lepsze wsparcie

*często objęte sporymi promocjami

*jest ich sporo więcej 

*mają świetny design

 

W związku z tym polecam wam forum telchina.pl na którym napewno znajdziecie odpowiedni model w korzystnej cenie z pełnym wsparciem użytkowników z jakimikolwiek problemami w zakupie/wyborze.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Polecam bazować jednak na Androidzie,szczególnie z nakładką 5.0 kiedy to jest naprawdę bardzo stabilny i nie zawiesza się. Moja propozycja to także LG G2 lub dopłacając jakieś 200zł możesz celować w G3,spokojnie kupisz go taniej w dobrych sklepach internetowych.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...