Skocz do zawartości

Xperia M2 vs LG G2 mini vs HTC Desire 610


Rekomendowane odpowiedzi

mam dylemat który telefon kupić. Mogę dać za niego max 850 zł. Przeglądałem już parę ofert i w oko rzuciły mi się HTC desire 610, SOny Xperia M2 i LG G2 mini. Motorolę Moto G odrzucam bo jest strasznie brzydka. Te 3 telefony są prawie że identyczne jeśli chodzi o parametry jednak każdy z nich wyróżnia się czymś innym (Xperia ma świetny wygląd, HTC ma zapewnioną aktualizację androida, natomiast LG daje bardzo obszerną optymalizację wyglądu menu i ustawień). Nie wiem na który się zdecydować. Może mi jakoś zasugerujecie który jest z nich najlepszy ? Oczywiście wiem o ich wadach : M2 ma strasznie słaby aparat, HTC potrzebuje kart nano sim i ma słaby wyświetlacz, a LG nie ma diody powiadomień. Najbardziej zależy mi na dobrym aparacie,wyraźnym ekranie,odtwarzaczu muzyki oraz na bezawaryjności (do tej pory każdy telefon jaki miałem, miał jakąś wadę w oprogramowaniu). Byłbym wdzięczny jeśli moglibyście mi jakoś pomóc.

 

W dodatku wyczaiłem na portalu aukcyjnym Sony Xperia T3 za 900 zł więc już teraz mam kompletny bełt, który telefon wybrać :P

Odnośnik do odpowiedzi

Xperia jest o wiele większa od LG i mało ergonimicznie zaprojektowana, przez co mi, trudno się ją trzymało; aparat najlepszy ze stawki ma LG, odtwarzacz muzyki Xperia, chociaż ten w LG nie dużo odstaje kilkoma szczegółami; bezawaryjność systemu - cóż to jest android, musisz się pogodzić z małymi niedoskonałościami :)

 

Wnioski:

Osobiście uważam, że ze średniej półki najlepszym wyjściem jest G2 mini, polecam dodatkowo obejrzeć recenzje tych telefonów na kanale Mobzilla na yt :)

Jeżeli lubisz duże telefony i możesz dołożyć, bierz T3.

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki wielkie za pomoc. Zastanawiam się natomiast czy jest sens kupować za 799 zł LG G2 mini u autoryzowanego przedstawiciela LG na allegro (dodają gratis kartę pamięci 16 gb i przesyłkę), czy kupić u kogoś prywatnego bez karty pamięci i płatną przesyłką ale np. 100 zł taniej. Wydaje mi się ze to się chyba kalkuluje wyłożenie tych 8 stów a nie kupowanie od nie wiadomo kogo... Co o tym myślisz? 

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli kupisz np za 700 zł u zwykłego użytkownika to za przesyłkę zapłacisz 25-30 zł, a jeżeli nie masz karty to za 16GB zapłacisz 30-40 zł, osobiście wolałbym zamówić od pewniaka, niż oszczędzić te 30 zł.

Chociaż jeżeli znajdziesz aukcję na której ktoś oferuje telefon prosto od operatora (data na fakturze jest np. sprzed 2 - 3 dni) i nie potrzebujesz karty pamięci to nie jest to złe wyjście ;)

Osobiście kupowałem od zwykłego użytkownika, telefon z salonu plusa i wszystko było jak należy :)

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mniej chyba bardziej przekonuje mnie Sony Xperia M2... jakoś mam do tej firmy większe zaufanie, gdyż miałem kiedyś telefon od LG to to była kompletna porażka niestety. Słyszałem w którejś prezentacji na YT że oba telefony robią bardzo porównywalne zdjęcia i jeśli tylko uda mi się wydębić jeszcze kartę pamięci w x-komie do Soniaka, tak jak to teraz robi LG dodając gratisową kartę pamięci do G2 mini na alledrogo.pl to kupię Xperię M2. Jakby co mam w grudniu przedłużenie umowy w play więc zawsze mogę coś innego wtedy wziąć gdy ten telefon mi się nie spodoba ;P. Wiem że LG ma lepszy interfejs, większą możliwość dostosowania go do siebie, i lepszy ekran ale mimo wszystko jakoś Sony mnie do siebie bardziej przekonuje.

EDIT : Wybrałem Xperię M2, gdyż udało mi się wynegocjować w x-kom darmową kartę pamięci ;). Wątek można zamknąć. pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi

Czy zastanawiałeś się może nad Lg L90?

Moim zdaniem jest to lepsza propozycja niż te powyższe parametry. Lg G2 jest ok ale Lg l90 nieco do przewyższa.

Tutaj możesz go sobie obejrzeć:

http://najtaniej.co/produkt/telefony/lg-l90-d405n.html

No i jest w dobrej cenie ponieważ móżesz go sobie zakupić już od 760 zł w jednym ze sklepów jak widzisz.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...