Skocz do zawartości

Telefon Dual Sim StandBy/Active


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, jak wiele osób tutaj piszę w obliczu problemu i dylematu pt. ,,Co wybrać? odcinek 17843".

Zastanawiam się nad dwoma telefonami, mianowicie:
- Monster X5
- gSmart Simba SX1

Dlaczego się zastanawiam?

Potrzebuję telefonu DualSim, który zastąpi mi 2 aparaty, tradycyjnie w tym przypadku chodzi o zastąpienie telefonu służbowego

oraz prywatnego.

Rzecz, która mnie zastanawia to zastosowana technologia DualSim, z tego co udało mi się wyczytać rozróżniamy 2 odłamy tej

technologii, mianowicie:
- DualSim Active
- DualSim StandBy

Potrzebuję telefonu, który będzie w stanie zapewnić mi oczekiwanie połączeń, zawieszanie.

Przykładowo kiedy dzwoni ktoś na numer prywatny, chciałbym aby w tym czasie służbowy nie włączał poczty głosowej, tylko

informował mnie, że ktoś oczekuje na połączenie się ze mną.

Chciałbym również aby przy korzystaniu z internetu w telefonie na obie karty dało się zadzwonić.

Mam dylemat ze względu na fakt, że Monster X5 został wyróżniony jako produkt roku 2013, posiada niesamowicie wielką baterię

co dla mnie bardzo istotny aspekt, spędzam poza domem nawet i 12h jak mam bardzo intensywny dzień i niestety ale nie mam za

często możliwości ,,podładowania się" stąd posiadam bank energii, jednak nie chcę nosić dodatkowych akcesorii.

Monster X5 jest wykonany w technologii DualSim StandBy, jak to działa? Wszędzie brak informacji jak to się konkretnie

zachowuje, nie znalazłem nic co jest  mi w stanie wyjaśnić różnicę między tymi dwoma telefonami.

gSmart Simba X1 natomiast, to DualSim Active, niby super i jestem na tak ale niestety posiada on bardzo małą baterię...

Jest ktoś w stanie opowiedziec mi jak działają obie technologie?
Lub przynajmniej nakierować gdzie szukać informacji ?

Sprawa ma się podobnie z szukaniem telefonów chociażby na allegro, zaznaczam DualSim i jest tych telefonów od groma jednak w

opisach brak informacji czy to DualSim Active czy DualSim StandBy, nawet jak piszę e-mail czy dzwonię do sprzedawców to sami

nie wiedzą co sprzedają, masakra.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam,
Grzegorz


Nie wierzę, największe forum GSM w kraju i nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie?


@ Linijka up, update o 00:25

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

DualSim StandBy działa w ten sposób że gdy np korzystasz z internetu a ktoś do ciebie zadzwoni to net zostanie przerwany na czas rozmowy, jak skończysz gadać to się wznowi.

DualSim Active tu działaja nonstop dwa moduły GSM czyli mozesz jednocześnie z dwoma ludziami gadać

Ogólnie forum o dualsimach jest tu http://telchina.pl/ i tam szukaj szczegółowych informacji

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Proponuję ten Alcatel:

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/6179426

Może nie jest to popularny model ale w wielu sklepach nadal można go dostać. Jest na niego nawet dość duża promocja w euro jak możesz sobie zauważyć.
Ma bardzo dobre dwa aparaty.

Sam posiadam, skusiłem się i ten tylny robi naprawdę fajne zdjęcia ( 8mpix) a bardzo wyraźne.

Jakość wykonania również niezła , ma tak samo dual sim aktive. Tak więc na pewno będziesz zadowolony.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...