Skocz do zawartości

M, L, czy może coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów po sporej przerwie, 

troszkę wypadłem z obiegu na rynku GSM i mam kilka pytań do osób bardziej wdrożonych :)

Pora wymienić mojego 8s na coś nowszego, mam na oku dwie Xperie M i L - lepsza technicznie jest L i jest też niewiele droższa od M'ki, ale M'ka bardziej mi się podoba stylistycznie, no ale mniejsza o te dwa modele.

Zastanawiam się, czy są (a jeżeli tak to jakie) inne, godne uwagi propozycje w tym segmencie cenowym :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli mogę się uznać mianem "wdrożonego" to się wypowiem :D

IMO warto dopłacić te parę złotych do L, lepszy aparat, większy ekran, chociaż jeżeli tego nie potrzebujesz i bardziej podoba ci się M... Ale wiedz że aparat M to tragedia, to co miałeś przed 8S, czy to Xperia U, czy Wave II, M będzie od tego zdecydowanie gorzej robiło zdjęcia. 

 

W tej półce można trochę dołożyć i z WP, zostać posiadaczem Lumii 820, już nieco wiekowej, ale wciąż atrakcyjnej.

Co do androidów:

-LG ma taką rozbieżną półkę, L9 będzie gorsze od ww Sony, a L9 II jest już drogawy, za to 4X HD już rzadziej występuje jako nowy, rozejrzyj się za F5

-Samsung... jak od 2 lat, nie ma nic ciekawego, Core to porażka, GPU na poziomie Galaxy S+, o S II już trudniej, S II + to okrojona wersja S II, S3 Mini, też nic porywającego, do tego wygląda jak zabaweczka.

-Sony, moim zdaniem ceny Xperii L, są trochę za wysokie, niemal 700 zł, gdzie za 850 mamy Xperię SP, zastanów się nad tym, to wyższa półka, ekran HD, wydajniejszy hardware, owszem SP nie jest bez wad, kiepskiej jakości ekran (kolory, kąty) i kiepski aparat 

-HTC, trudno będzie znaleźć One S, nie wysyłane z Chin (http://allegro.pl/nowy-htc-one-s-16gb-orange-gwar-sklep-radom-fv-i3989867947.html - jedyny egzemplarz na allegro z Polski), ew. możesz się zainteresować Desire 500. 

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź, 

co do WP to raczej chciałbym na troszkę od niego uciec - system bardzo fajny, stabilny, intuicyjny i, jak dla mnie, ładny/zgrabny, ale drażnią mnie braki i poważne ubytki w popularniejszych aplikacjach - niewykluczone, że za niedługo powrócę na tę platformę, ale póki co skłaniam się bardziej w kierunku androida. Tym samym, nokia póki co odpada.

 

w kwestii LG, przeglądałem, ale raczej nie znalazłem nic, co by mnie zainteresowało - wiem, że modele LG z niższych/średnich półek mają tendencje do skrzypienia i są raczej niedopracowane, fakt faktem, że ta firma zrobiła kolosalne postępy i jej smartfony są już w stanie rywalizować z resztą. Te wyższe modele prezentują się świetnie, L9 II też jest zadowalający, ale... za duży - jego 4,7" już by mnie raczej denerwowało w codziennym użytkowaniu, stąd moje większe zainteresowanie M'ką niż L'ką :)

 

Samsung... tak jak mówisz, nic ciekawego ostatnimi czasy. Oklepany design mnie denerwuje, wszystko praktycznie wygląda tak samo, a poza tym jakoś wykonania pozostawia wiele do życzenia.

 

HTC - tutaj się rozglądam na poważnie, z racji zadowolenia z poziomu wykonania 8S, rzucił mi się wcześniej desire 500 - ale nie jestem zwolennikiem pokrowców i innych gumowych ochraniaczy, a tył 500'ki jest podatny na zarysowania (w xperii U, czy 8s jest boski, gumowany tył) i tu znów ukłon w stronę Sony.

 

Koniec końców będę wybierał między L'ką, a M'ką - teraz z lepszym nastawieniem na tę pierwszą, skoro mówisz, że w M jest aż tak tragicznie z aparatem :)

jeszcze raz dziękuję za opinię i pozdrawiam :)

Odnośnik do odpowiedzi

Do propozycji mogę dorzucić oklepanego designem, ale dość świeżego Galaxy Ace 3 (oznaczenie kodowe S7275 z dwurdzeniowym kraitem i lte) konkurent dla M/L , z gorszą obudową, lecz nieco lepszym od M aparatem, oraz lepszym ekranem (czytelność, kolory), no i jednak ciut wyżej taktowanym procesorem, pomijałem ten telefon, lecz nie wiedziałem że jego obecne ceny są naprawdę dobre. 

Jednak osobiście nakładka systemowa Sony i samo jego wykonanie, mnie samego skłaniałoby raczej ku właśnie Xperii L, aczkolwiek ja duże telefony lubię, więc wolałbym dokładać do ww przeze mnie SP ;) 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Xperia L pod wzgledem jakości moim zdaniem wypada tutaj najlepiej,chociaż nie przekreślałbym również Ace 3- to masło maślane jeżeli chodzi o rodzinę Samsungów i nie wnosi on nic nowego,nawet w kwestii transmisji danych model Galaxy Trend Plus prezentuje się lepiej,ale mimo wszystko jakos większość z nas ma sentyment do popularnego Ace:)

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...