Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze telefonu.


Rekomendowane odpowiedzi

IMO jeżeli nie allegro, to ceneo i jakieś internetowe sklepy. Dawanie za telefon 150% ceny w "typowym Media Markcie" jest bez sensu.

Szczególnie jeżeli twój budżet jest okrojony, gdyż wchodząc do "typowego Media Marktu" z Twoimi 450 zł, nie znajdziesz nic dwurdzeniowego.

Pierwsza propozycja: Nokia Lumia 520/620 czy HTC 8S, niby Windows Phone, którego nie chcesz, ale ten system jest w tej cenie dużo "lepszy" od androida... Po prostu telefony w tej cenie, mają lepszą specyfikację i system lepiej na nich działa, do tego WP prężnie się rozwija.

Druga propozycja, to dołożenie do jakiegoś androida, jedyne co mi przychodzi do głowy z "powszechnych" telefonów to Samsung Galaxy Ace 2, rozejrzyj się nad chińczykami typu Lenovo, lub "polskiej" firmy GoClever i modelu Insignia 5, lub chociaż Quantum 4. Egzotyczne propozycje to raczej jedyne propozycje, gdyż w tej cenie trudno o dobrego androida, a telefony typu LG L5 II czy Galaxy Trend, to raczej smartfony niezbyt udane. 

Odnośnik do odpowiedzi

Napisałem, że szukam telefonu z androidem ponieważ to jedyny system jaki przyszedł mi do głowy podczas pisania postu :P Tak naprawdę system nie ma dla mnie dużego znaczenia więc jestem otwarty na propozycję telefonów tak z Androidem jak i Windowsem czy innym :)

Odnośnik do odpowiedzi

Co do OS, górują obecnie trzy: Windows Phone, Android, iOS.

-Pierwszy góruje w Nokiach, coraz rzadziej występuje w HTC, niegdyś był w Samsungach, jeszcze pod nazwą Windows Mobile. Dobra optymalizacja, ale niestety ograniczoność w wielu postaciach i wciąż "niedorozwinięty" względem poniższych market

-Android, chyba najpopularniejszy, ale w sumie z tej trójki jest najgorzej zoptymalizowany i najłatwiej nabawić się wirusa, do tego często telefony z tym OS, mimo jego sporych wymagań mają słabą specyfikację, przez co średnio z samym systemem sobie radzą, o innych aplikacjach nie wspominając, ale ma swoje plusy, m.in wielki market, mnóstwo darmowych aplikacji, możliwość personalizacji oraz jakby... modalność tego systemu - wiele nieoficjalnych ROM'ów, różne nakładki systemowe producentów, tudzież czysty, szybki android (linia nexus - bezpośrednia telefonów z androidem, wprost od producenta [google] zlecane dla różnych producentów)

-No i iOS występujący tylko u apple'a sam system jest chyba najlepszy, świetna optymalizacja, ogromny market, ale iPhone'y to drogie telefony, zdecydowanie nie za 450 zł... W tej cenie trudno o używanego 3GS, który na karku ma 5 lat... 

Były jeszcze systemy takie jak Bada (samsungi z linii Wave), MeeGo (ja znam tylko Nokię N9), Symbian (system Nokii, niezły, lecz Nokia go "uśmierciła") oraz Firefox OS, o którym za dużo nie wiem.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...