Skocz do zawartości

DT Partners - próba oszustwa ?


PioreQ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;)

Pewna "firma windykacyjna" od pewnego czasu wysyła na mój numer ponaglenia do kontaktu w sprawie .. "zakupu długu" .. : O

Co ciekawe każdy kontakt jest z innego numeru , przepisałem wszystko dokładnie słowo w slowo.

797653234

"W związku z zakupem długu, prosimy o pilny kontakt pod nr Tel. 22 3568668"

Tu już z innego numeru

508 745 381

" W ciągu 3 dni sprawa zostanie zaopinowana do dalszego postępowania. Istnieje jeszcze możliwość zawarcia porozumienia. Kontakt: 22 356 8666 (inny numer). DT Partners.

Tu po raz kolejny inny numer:

517365142

"W związku z toczącym się postępowaniem przedsadowym wnosimy o natychmiastowy kontakt pod numerem telefonu 22356 8666. Sprawa pilna. Debt Trading Partners."

Co ciekawe jestem osobą nie pełnoletnia, nie mam żadnych długów ... Żadna szanująca się firma windykacyjna nie wysyłała by przecież sms`ów . Nie dostałem ani nikt ode mnie (tata - na niego jest abonament) żadnych pism. Czy to próba oszustwa ?

Za każda pomoc Serdecznie dziękuje ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli nie masz długów i nie otrzymałeś (ani nikt z Twojej rodziny) pism windykacyjnych to raczej nie masz się czym martwić.

Windykator powinien poinformować pisemnie wierzyciela o zakupie długów i rozpoczęciu procesu windykacji i co istotne w spersonalizowanym piśmie (takim, w którym przytoczone zostały konkretne dane opisujące sytuację).

Ponad to osoba z długami wykupionymi przez windykatorów z reguły powinna dawno figurować w KRD :)

Przypomina mi to niedawno zakończoną aferę z firmą "pobieraczek.pl", która to bez wiedzy użytkowników naliczała z góry opłaty roczne za korzystanie z serwisu i później próbowała ten "dług" wyegzekwować w podobny sposób :P

Odnośnik do odpowiedzi

A ja proponuję takie rozwiązanie - zadzwoń pod wskazany numer i poproś o imię i nazwisko osoby o którą im chodzi, zapewne to nie będą twoje dane (twojego ojca też skoro nie macie długów) więc po otrzymaniu tych danych opierdol ich równo i powiedz, że nie życzysz sobie takich sms'ów szczególnie jeśli nie są pewni do kogo je wysyłają.

A skoro masz abonament to niech sobie sprawdzą na kogo figuruje numer...

Swego czasu znalazłem na furtce kartkę przyklejoną przez komornika - który kilka dni później pojawił się z resztą osobiście - jak się z resztą okazało pomylił adres, jeszcze się cwaniak stawiał zamiast grzecznie przeprosić. Nie będę tutaj cytował tego co usłyszał od ojca który go przywitał - za dużo do ocenzurowania by było :)

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Bardzo możliwe, że posiada Pani numer telefonu, który wcześniej należał do dłużnika. Często numery niekatywnych telefonow wracają do puli operatora i są przydzielane nowym abonentom. W przypadku, który Pani opisuje warto skontaktować się z firmą DT Partners i wyjaśnić zaistniałą sytuację. Jeżeli faktycznie nie ma Pani nic wspólnego ze sprawą, to numer telefonu zostanie wykasowany z bazy i nie będzie Pani otrzymywała niechcianych wiadomości. Wbrew Pani sugestiom SMS'y są często stosowanym narzędziem w celu nawiązaniu kontaktu przez firmy windykacyjne.

Nie należy z góry zakładać złych intencji, warto natomiast sprawę wyjaśnić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...